OK its Time for Brass Tacks,
I am from a family that makes just about $1,600 a month and that is below the poverty line. As a family of 4 with 3 extra room mates its a strech to live.
Some would say Disneyland is too expensive to go to. Others say that they would pay any price to go.
So lets pretend that the AP no longer exists and the only option is ONE DAY PASSES. How mutch are you willing to spend to get in per day.
Since I brought it up I will go first. MY IDEAL PRICE TO GO AND STILL BE FAIR IS...
$45 Adult
$35 Kids
I would be able to aford one day and still get food in the park for all 7 of us.
I am from a family that makes just about $1,600 a month and that is below the poverty line. As a family of 4 with 3 extra room mates its a strech to live.
Some would say Disneyland is too expensive to go to. Others say that they would pay any price to go.
So lets pretend that the AP no longer exists and the only option is ONE DAY PASSES. How mutch are you willing to spend to get in per day.
Since I brought it up I will go first. MY IDEAL PRICE TO GO AND STILL BE FAIR IS...
$45 Adult
$35 Kids
I would be able to aford one day and still get food in the park for all 7 of us.
Comment